Цього сезону Подільський шлях святого Якова (Camino Podolico), який проходить через Барську громаду, уже зустрів 500 пілігримів. Про символічний рубіж повідомили у Барській публічній бібліотеці.
У громаді зазначають, що маршрут продовжує об'єднувати людей, закоханих у мандри, духовний пошук та відкриття рідного краю.
«Цей символічний рубіж став ще одним підтвердженням того, що маршрут живе, розвивається та надихає дедалі більше людей», — йдеться у повідомленні. Адже саме бібліотека стала ключовим пунктом шляху, де люди можуть отримати печатку, паспорт чи сертифікат, залежно від її маршруту.
Водночас цьогорічний показник вже майже дорівнює результату всього сезону 2025 року. Торік Camino Podolico завершили 568 пілігримів, що стало найкращим результатом за всю історію маршруту.
У 2025 році видали 662 паспорти пілігрима, а сертифікати про проходження маршруту отримали 568 мандрівників. Більшість із них жінки - 371 особа, чоловіків було 197. Кожен сьомий учасник подорожував велосипедом.
Найбільше пілігримів прибули з Київської, Львівської, Вінницької, Дніпропетровської та Одеської областей. Також маршрут проходили туристи з Канади, Німеччини, Польщі та Чехії.
Організатори очікують, що з кожним роком кількість мандрівників подвоюватися. Попереду - розвиток інфраструктури, місць ночівлі, оновлення маркування та подальша міжнародна інтеграція маршруту.
Camino Podolico за кілька років перетворився не лише на туристичний маршрут, а й на інструмент розвитку громад, які він поєднує. А Барська міська громада стала однією з ключових точок цього шляху.

